Jak wygląda praca adwokata w kancelarii adwokackiej?

Każdy dzień pracy adwokata w kancelarii adwokackiej jest inny i zależy od zaplanowanych na dany dzień zajęć, rozpraw sądowych i umówionych spotkań z klientami.
Najważniejszym aspektem pracy adwokata prowadzącego kancelarię adwokacką jest uczestniczenie w rozprawach sądowych w różnych miastach Polski- adwokat Beata Obiegły-Siemińska uczestniczy najczęściej w rozprawach na terenie Kutna, Gostynina, Łęczycy, Płocka, Łodzi, Łowicza, Zgierza, Koło jednak czasami są to także dalsze miejscowości tj. Kraków, Warszawa czy nawet Mazury (np. Ełk).
Kolejną częścią pracy adwokata są spotkania z klientami w celu udzielania porad prawnych. Adwokat Beata Obiegły-Siemińska udziela także porad bez konieczności Państwa wizyty w kancelarii- przez internet i telefon.
Ponadto adwokat pracujący w kancelarii prawnej sporządza różnego rodzaju pisma, wnioski, umowy,opinie. Adwokat prowadzi także stałą obsługę małych i dużych firm. Adwokat kontaktuje się też z sądami i urzędami, przygotowuje także pełną dokumentację sprawy dla swojego klienta.
Przy takiej ilości obowiązków w pracy prawnika niezwykle ważna jest punktualność i terminowość, adwokat stara się także być dyspozycyjny. Pamiętajmy jednak, że staranność pracy wykonywanej w kancelarii adwokackiej wyraża się nie tylko w terminowości, ale i kompletności oraz jakości wykonanej pracy.